Pazartesi, Haziran 27, 2011

SharePoint 2010 Service Pack 1 Geliyor...

Microsoft SharePoint bloğunda Temmuz ayı içerisinde SharePoint 2010'un Service Pack 1'inin yayınlanacağı duyuruldu. Service Pack bu güne kadar yayınlanmış olan update pack'lerin yanı sıra SharePoint'e ek özelliklerde getiriyor olacak. Şimdilik belirtilmiş olan yeni özelliklerden bazıları; Site Recycle Bin, Shallow Copy ve StorMan.aspx'in geri getirilmesi.

Site Recycle Bin özelliği ile silinmiş olan Site Collection'ların ve site'ların geri dönüşüm kutusundan kolaylıkla geri getirilmesi sağlanıyor olacak. Bu özellik ile hatayla yok edilen bir siteyi ya da site koleksiyonunu geri dönmek için yedekten dönmeye gerek kalmayacak.

Shallow Copy özelliği ile SiteCollection'ların taşınması sırasında binary dosyaların taşınması daha kolay hale gelecek.

StorMan.aspx ile sitelerimizin kotalarını ne şekilde kullandığımızı yeniden görüntülüyor olacağız. SharePoint'in eski versiyonlarını kullandıysanız bu sayfanın daha önce olduğunu ancak SharePoint 2010'la birlikte ortadan kaybolduğunu fark etmişsinizdir. Açık konuşmak gerekirse bu özelliğin kaldırılmasına anlam verememiştim, yeniden ekleniyor olması güzel.

Daha detaylı bilgi için http://sharepoint.microsoft.com/blog/Pages/BlogPost.aspx?pID=973 adresini ziyaret edebilirsiniz...

Hiç yorum yok: