Perşembe, Nisan 24, 2008

Trakya Üniversitesi Seminer Günleri Etkinliği Ardından

Bu gün Edirne'de Trakya Üniversitesi'ndeydik. Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nün düzenlemiş olduğu Seminer Günleri etkinliğinde Trakya Üniversite'li arkadaşlarla bilgimizi paylaştık. İstanbul'dan saat 05'te sevgili çalışma arkadaşlarım Barış Karaağaç ve Serkan Karaca ile yola koyulduk. Hesapladığımızdan çok daha erken sürede Edirne'ye ulaştık ve etkinliğin gerçekleştirildiği salona gittik ancak salondaki ses ve ışık sistemini ayarlayacak olan görevli bile henüz ortada yoktu :) Görevli geldikten sonra ışık ve ses sisteminin ayarları yapıldı ve öğrencileri beklemeye başladık.

İlk seminere saat 09:30 da başladık. Son semineri verecek olan kişinin bizle gelmemesi nedeni ile ben katılımcıların zamanını çalmamak adına programıma bir seminer daha ekledim ve "ASP.NET 2.0 ve Visual Studio 2008 ile Web Programlama" konulu sunumum ile güne başladık. Katılımcıların bir çoğu ASP.NET'i henüz yeni öğrendikleri için seminer oldukça ilgilerini çekti özellikle hiç kod yazmadan yazmış olduğum küçük web sitesini de isteyenler oldu :) İlk sunumun ardından programda olan "Visual Studio 2008 & ASP.NET 3.5" sunumum ile programa devam ettik. İlk seminerde hiç kod yazmadan gerçekleştirilen uygulamanın ardından bu bölümde de ASP.NET ve LinQ entegrasyonu katılımcıların oldukça ilgisini çekti. İki sunumun arasından bölüm öğretim üyeleri ile birlikte yemeğe gittik ve küçük bir Edirne turu attık. Öğle yemeği sırasında Edirne'nin meşhur ciğerini tatma fırsatını da buldum ve bayıldım diyebilirim. Sırf ciğer yemek için bile Edirne'ye gidilebilir.

Süper bir öğle yemeği ve Edirne turunun ardından öğleden sonra seminerleri ile programa devam edildi. Öğleden sonra ilk seansta Barış "Cisco Networking" konulu sunumunu gerçekleştirdi ve katılımcılara Cisco ve sertifikasyon konularında yararlı bilgiler verdi ve demo olarak da iki tane network'ü kendi aralarında konuşturdu.

Barış'ın sunumunun ardından günün son sunumu olan "Microsoft Office SharePoint Server 2007" sunumu ile programa ben devam ettim. Benim açımdan ve katılımcılar açısından oldukça keyifli bir sunum oldu, özellikle de anket örneğinde yemek listesi oluştururken salondakilerin katılımı mükemmeldi.
MOSS sunumunun ardından günü noktaladık. Benim için harika bir gün geçti, hem katılımcıların hem de organizasyonu gerçekleştirenlerin bizle diyaloğu mükemmeldi. Hepiniz süpersiniz arkadaşlar ve değerli hoacalarım! Bu etkinlik Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nün gerçekleştirmiş olduğu ve bir seminer dizisi halinde her sene tekrarlanacak olan etkinliğin ilkiymiş ama hiç de öyle gibi değildi süper bir organizasyon söz konusuydu, umarım seneye de bir araya gelebiliriz.

Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen Trakya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Nurşen Suçsuz'a, bölüm öğretim üyeleri Aydın Carus, Deniz Taşkın ve Cem Taşkın'a, bölüm öğrencisi Fatih Coşkun'a ve Netron Bilişim Akademisi Pazarlama Departmanı'na sonsuz teşekkürler...1 yorum:

Adsız dedi ki...

Çok Teşekkürler, hocam Süper bir seminer oldu, tekrar tekrar tebrik ediyorum.. :)