Perşembe, Şubat 28, 2008

Marmara Üniversitesi Proje Yönetimi Semineri Ardından


Bu gün Marmara Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği Kulübü, Endüstri Mühendisliği Kulubü ve Çevre Mühendisliği Kulübü işbirliği ile Proje Yönetimi semineri verdim. Seminer'de yazılım projelerinin günümüzdeki durumu, başarılı ve başarısız proje örnekleri üzerinde durdum.

Salonda geniş bir kitleden katılımcılar yer aldığı için konuları yazılım projesi penceresi bakış açısından biraz uzaklaştırıp zaman zaman gerçek hayat örnekleri ile anlatma yoluna giderek katılan herkesin seminerden faydalanmasını sağladım. Umarım başarılı olmuşumdur.

Sunumlarda yer alan gerçek hayattan bazı görüntüler de salonda tebessümlere neden oldu ancak doğru söylemek gerekirse hem benim için hem de dinleyenler için çok kolay bir seminer olmadı, çünkü bir saati aşkın süre boyunca ben devamlı konuşmak durumunda kaldım, demo olmayınca katılımcıların bir kısmında da doğal olarak kırkbeşinci dakikadan sonra kopmalar oluştu, bildiğiniz gibi bir kişinin bir seminer veya derste dikkatini toplama süresi kırk beş dakikadır, ama gene de seminer oldukça güzel ve yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Başta semineri organize eden kulüp öğrencileri olmak üzere, seminere katılan herkese teşekkür ediyorum. Umarım kısa zaman içinde bir de Visual Studio 2008 ve ASP.NET 3.5 semineri ile yeniden görüşüyor oluruz.Hiç yorum yok: