Çarşamba, Şubat 14, 2007

Pamukkale Üniversitesi'nin yeni sitesi yayında!

Sizlerle Bilgi İşlem Personeli olarak bizleri oldukça heyecanlandıran ve sevindiren bir olayı paylaşmak istiyorum. Az önce Pamukkale Üniversitesi'nin yeni sitesini devreye soktuk. Site tasarım bakımından eski siteyle birebir aynı ancak arka plandaki kodlar ve DataBase tasarımı tamamen yenilendi. Bu yeni sitede yönlendirmeye de daha fazla önem verdik. Artık her sayfadan birim türü seçebiliyor ve istediğiniz birime gidebiliyorsunuz. Yapmış olduğumuz yeni DataBase tasarımı sayesinde de sitemizin performası oldukça iyi yönde etkilencek, şu andaki DataBase tasrımının eski DataBase ile sadece içindeki veriler benzeşiyor. DataBase olması gerektiği gibi hem veribütünlüğü hem de performans dikkate alınarak sıfırdan tasarlandı. Verilerin aktarılması biraz zaman aldı ama mutlu sona bu gün ulaşabildik.
Sitenin kodları da Asp.Net 2.0'da tamamen yeniden yazıldı ve ileriye dönük olarak oldukça geliştirilebilir bir yapıya sahip oldu.
İki hafta içinde de sitemiz yeni tasarımıyla karşınızda olacak, şu anda tasarımın geliştirilmesine devam ediliyor. Yeni tasarımın da oldukça farklı olacağını sizlere şimdiden söylemek istiyorum. Bizi izlemeye devam edin :)...
Siteye www.pau.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz...
Kısa bir süre sonra da Asp.Net Ajax'ı oldukça yoğun miktarda kullandığımız sitenin yeni yönetim paneli devreye alınacak.

Hiç yorum yok: