Cuma, Kasım 07, 2008

Doğu Akdeniz Üniversitesi'ndeydik

5 Kasım Çarşamba günü Yönetim Kurulu Üyelerimizden Murat Öztezel'inde katılımı ile Doğu Akdeniz Üniversitesinde iki oturumdan oluşan bir seminer gerçekleştirdik. Bu haftaki programım değişmesi sebebi ile geçtiğimiz hafta son anda bu seminerin kararını verdik ve Doğu Akdeniz Üniversitesi'ndeki arkdaşların müthiş çabası sonu beş gün gibi kısa bir sürede tüm organizasyonları gerçekleştirip seminerleri gayet başarılı ve problemsiz bir şekilde tamamlayabildik, öncelikli olarak organizasyonu gerçekleştiren arkadaşları buradan bir kez daha kutlamak istiyorum bu kadar kısa sürede bu kadar güzel ve sorunsuz bir organizasyon gerçekleştirmek çok kolay bir iş değil.
Kıbrıs'a giriş yaparken hayatınımın en ilginç sorusu ile karşılaştım, pasaport kontrolü yapan görevli beni normalden daha fazla bekletti ve ben de bir problem mi var diye düşünmeye başlamışken, bir problem olduğu orataya çıktı ve görevli bana nereden geldiğimi sordu. Gayet serin kanlı bir tavırla Türkiye'den geldiğimi söyledim, ardından bir soru daha sordu elinde bulunan nüfus cüzdanıma bakıp, "Denizli nereye bağlı ?" dedi. O anda Kıbrıs'a gitmek yerine evimde uyuya kaldığımı ve bunun bir rüya olduğunu düşünmeye başladım ve Türkiye cevabını vererek Denizli'nin nüfus cüzdanında da yazdığı üzere Denizli'nin bir il olduğunu vurguladım. Görevli bir kaç dakika daha düşünüp geçmeme izin verdi, neden böyle bir soru ile karşılaştığım hala anlamış değilim, sanırım pasaport kontrolü yapan görevli yeni uyanmıştı.


Yoğun bir katılım ile gerçekleşen seminerlerin ilkinde Murat Öztezel bir sunum yaptı ve bilişim dünyasının nereye gittiğini ve öğrencilerin gelecekte başarılı olmak için neler yapması gerektiğini vurguladı. İkinci seminer bu sene bol miktarda gerçekleştirmeyi düşündüğüm What is SharePoint? semineri oldu, Murat Öztezel ilk seminerle birlikte çalışmanın önemini vurguladı ve ben de ardından birlikte çalışmak için SharePoint'in kullanılabileceğini ve bunun nasıl gerçekleştirilebileceğini vurguladım bu kapsamda oldukça uyumlu iki seminer olduğunu ve katılımcılar içinde faydalı bilgiler içerdiğini düşünmekteyim.
Seminerin gerçekleştirilmesinde uzun zamandır beni Kıbrıs'a Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne davet eden eski stajyerim Merve Akaydına ve seminerin gerçekleştirilmesi için Yazılım Kulübünden Olcay Kük'le Selçuk Atılgan'a, Netron tarafında tüm organizasyonarımızın gerçekşeltirilmesine yardımcı olan ve Kıbrıs'ta da havaalanından ayrılıp geri dönüşümüze kadar tüm organizasyonu gerçekleştiren yönetim kurulu üyemiz Ersoy Yüzüncüoğlu'na, dar bir zamanı olmasına rağmen öğrencilerin geleceğe daha anlamlı bakmalarını sağlayan Murat Öztezel'e teşekkür ediyorum.
2 yorum:

Adsız dedi ki...

Hocam tekrar teşekkür ederiz gerçekten de çok yararlı seminerler oldu.

Ulfet Sahin dedi ki...

:)Orası Kıbrıs...Herşey gayet normal:)Geç oldu ama seminer için teşekkürler...