Cuma, Ekim 31, 2008

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Seminerleri Ardından

Bu gün Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümünde iki adet sunum gerçekleştirdim. Matematik Mühendisliği Bölümü'nün bu sene gerçekleştirmiş olduğu ilk bilişim etkinliği olması nedeni ile arkadaşların etkinliğe bakış açısı daha farklıydı ancak ilk etkinlik olmasına rağmen en ufak bir aksaklık yoktu öncelikli olarak etkinlikte emeği geçen herkesi buradan kutlamak istiyorum.
Matematik Mühendisliği Bölümü'nün devamlı gerçekleştirmeyi planladığı bilişim etkinliklerinin ilki olan bu ayağında ben iki adet sunum gerçekleştirdim ilki geçtiğimiz sene pek çok üniversitede gerçekleştirmiş olduğum Visual Studio 2008 & ASP.NET 3.5 sunumu diğeri ise bu sene yoğun miktarda sunmak istediğim What is SharePoint? sunumu. Her iki sunuma da katılım ve ilgi oldukça yoğundu bu da bizi mutlu eden bir diğer nokta oldu. Matematik Mühendisliği bölümünün bu denli bilişime ilgi duyuyor olması yazılım dünyasında görev yapan Matematik Mühendisliği Bölümü mezunlarının oldukça yoğun olmasının bir rastlantı olmadığını bizlere kanıtlamış oldu. Bu seminerle birlikte karşılaştığım pek çok Matematik Mühendisinin Yıldız Teknik mezunu olmasının nedenini de anlamış bulunmaktayım ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin yazılım dünyasına katkıda bulunmaya devam ediyor olacağına da eminim.
İki seminer arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü'nü de dolaşma fırsatı buldum, kampüs oldukça büyük ve binaları tarih kokuyor. Semineri gerçekleştirdiğimiz salonun içinde bulunduğu bina daha önce askeriyeye aitmiş ve uzun-geniş koridorları ile dikkat çekiyor bir koridorun uzunluğu dokuzyüz elli metreydi ve bina U şeklinde bir yapıya sahipti yan kollarla birlikte koridor uzunluğu toplamda bin üçyüz metreyi buluyormuş.
Seminerde çekilen fotoğraflar FaceBook üzerinden paylaşılıyor ama ben bir kaç tanesine dikkat çekmek istiyorum yukarıda gördüğünüz fotoğraf çalışma arkaşlarım tarafından oldukça dikkat çekti, fotoğraf oldukça güzel bir açıdan çekilmiş ve sunum ile bütünleşmişim. Visual Studio 2008'in Kullanıcı Deneyimi, İşbirliği ve Verimlilik alanında sağlamış olduğu faydalar beynimden fırlamış gibi duruyor :)
Seminerin gerçekleşmesi için çok çaba gösteren başta Mehmet Cengiz olmak üzere Bahar Göktepe, Burak Mehmet Gürbüz ve Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nazmiye Yahnioğlu'na çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra devam edecek olan seminerlerinize de Netron Teknoloji olarak destek vermeye çalışacağız.
Seminer sunumlarına aşağıdaki linklerden erişebilirsiniz:

Hiç yorum yok: