Cuma, Haziran 15, 2007

Bilgi İşlem Dairesi'ndeki Görevimden Resmen Ayrıldım

Bu gün 2005 yılının Şubat ayından beri görev yapmakta olduğum Pamukkale Üniversitesi Bilgi İşlem Dairesi’ndeki görevimden resmen ayrıldım. Yaklaşık iki buçuk yıl önce büyük bir heyecanla göreve başlamıştım, ilk gün çalışacağım oda bana gösterildi ve oda düzenlemesi yapıldı. Artık Bilgi İşlem Dairesi’nde bir masam ve bir bilgisayarım vardı ama tam olarak ne yapacağımı bilmiyordun. O gün çok heyecanlıydım, tamamen yabancı bir ortama, çok fazla tanımadığım sadece zaman zaman gördüğüm kişilerin yanında oturuyordum zaman geçtikçe anladım ki o kadar da yabancı bir ortam değilmiş, ortam okulda alışık olduğum ortamdan çok da farklı değildi. Sanki kişiler değişmiş ama muhabbet aynı kalmış gibiydi, okulda yaptığımız geyiklerin aynısı orada da dönüyordu bu da benim içimi rahatlattı ve ortama ısınmam oldukça kolay oldu.

Zamanla ortama iyice ısındım ve yavaş yavaş küçük çaplı işler yapmaya başladım. Her işi yaptıktan sonra özgüvenim artıyor ve bir sonraki işi büyük bir heyecanla bekliyordum. Bu şekilde küçük işlerden sonra yavaş yavaş büyük işler de bana verilmeye başlandı ve günün birinde Pamukkale Üniversitesi Web Sitesi’nin tasarım ve yürütülmesi işi de bana verildi. Bu iş Bilgi İşlem Dairesi’nde yapacak olduğum büyük işlerin ilkiydi ve bu işten sonra pek çok büyük işe imza attık.


Bilgi İşlem Dairesi çalışmış olduğum yaklaşık iki buçuk yılda bana pek çok şey kattı. Bunlardan en önemli ikisi özgüven ve tecrübedir. Parayla satın alamayacağınız bu iki değeri kazanmak için zaman zaman gecemi gündüzüme katmam gerekti, ufak bir sorunla günlerce uğraştım ama uğraştığıma deydi doğrusu.


Bilgi İşlem Dairesi’nde çalışırken pek çok yeni dostum oldu. Evet bu gün görevimden ayrılıyorum ama Bilgi İşlem Dairesi’nden asla ayrılmıyorum. Fırsat bulduğum her zaman Bilgi İşlem Dairesi’ne uğrayıp dostlarımla zaman geçirmeye devam edeceğim. Bu güne kadar bana pek çok güzel anı yaşatan dostlarıma, üzerimde pek çok emeği bulunan Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Doç. Dr. Mehmet Meder’e ve Bilgi İşlem Dairesi’nde çalışmaya başlamamı sağlayan çok değerli hocam Yrd. Doç. Dr. A.Kadir Yaldır’a çok teşekkür ediyorum.

Hiç yorum yok: